KEMİRGEN MÜCADELE - HİJBO Kemirgenlerle Mücadele'de En İyi

23 Temmuz 2020by test0

Kemirgen sadece hızlı bir şekilde çoğalmazlar, aynı zamanda sürekli kemirmeleriyle evinize ve işinize önemli zararlar verebilirler kemirgen mücadele konusunda en iyiyiz. Kemirgen mücadele sebebi dışkıları gıda maddelerini kirleteceğinden sağlık riskleri oluşturmasıdır.

Bir fare istilası belirtileri nasıl kontrol edilir:

Eviniz veya işyeriniz, ev faresine yiyecek ve barınak için ideal bir yer sağlayabilir. Fare aktivitesi belirtilerinden potansiyel bir istila belirlemek, gerçek bir fareyi tespit etmeye çalışmaktan çok daha kolaydır. Aşağıdaki işaretlere dikkat edin:

Canlı Veya Ölü Kemirgenler: Kemirgenleri gündüz tespit etmek, ağır bir istilaya en açık işarettir.

Tırmalama sesleri: Bu sesler, farelerin en aktif olduğu gece boyunca duyulabilir. Bölme duvarları arasında, döşeme tahtalarının altında, asma tavanlarda, bodrumlarda ve çatı katlarında sesler duyabilirsiniz.

Dışkılar:Kemirgenler, özellikle duvarlar boyunca veya dolaplarda, lavaboların altında, raflarda ve tezgahlarda olduğu gibi önemli fare aktivitesi olan alanlarda küçük, koyu renkli dışkılar bırakır.

İdrar: Yerleşik veya ağır istilalarda, kir ve idrarla birlikte vücut yağı, 4 cm yüksekliğe ve 1 cm genişliğe kadar küçük höyüklere dönüşür.

Belirgin Koku: Fareler, dolap altı gibi kapalı alanlarda özellikle güçlü olacak amonyak benzeri bir kokuya sahip bir iz bırakır.

Hasar: Kemirgenlerin sürekli büyüyen kesici dişler bulunur, bu nedenle kesici dişlerini kontrol altında tutmak için ahşap, plastik, kablolar ve diğer sert malzemeleri kemirmeleri gerekir. Bu kemiren, elektrik kablolarını kemiren ev yangınlarına bile neden olabilir.

Fareler Yuvaları: Fareler gazete ve kumaşlar gibi parçalanmış malzeme içeren yuvalar oluşturur. Bunlar, buzdolabının arkası gibi, yolun dışına gizlenmiş olma eğilimindedir.

Gres İzleri (Lekeler): Bu, fare kürkünün duvarlara, zemine tekrar tekrar fırçalanması ve en sık kullandıkları rotalarda süpürgeden kaynaklanır. Deliklerin etrafında veya köşelerde koyu lekeler bulabilirsiniz.

Ayak İzleri: Kemirgen izleri ve kuyruk izleri, kullanılmayan çatı katları ve bodrumlar gibi tozlu ortamlarda görünebilir. Aktiviteyi kontrol etmek için, un veya talk pudrası serpin ve ertesi gün taze izler olup olmadığını kontrol edin.

Bu belirtilerden herhangi birini görürseniz ev, işyerinizde kemirgenlerin olduğu ve üreyebilceğini bilmeniz gerekir.

Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız hemen bize ulaşın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İstanbul Dezenfeksiyon

Hijbo Türkiyenin her yerinde size hizmet vermektedir.

Bizimle temasta olunSosyal Medyada Bizi Takip Edin
[/bt_bb_separator]

Copyright Hijbo. Tüm Hakları Yasal ve Saklıdır @2020 Hijbo.com altyapı gücünü Hisar İlaçlama‘dan alır

Hijbo.com altyapı gücünü Hisar İlaçlama‘dan alır