YÜRÜYEN HAŞERE MÜCADELE - HİJBO Yürüyen Haşere Destek

23 Temmuz 2020by test0
HAMAMBÖCEĞİ

Mülkünüzdeki yürüyen haşere, salmonella, tifo ve gastroenterit gibi hastalıkları yaydıklarından (sadece birkaçını belirtmek için) önemli sağlık sorunları oluşturabilir. Dışkıları da egzama ve astıma neden olabilir.

Bir hamamböceği istilasının ilk belirtilerinde hızlı bir tepki, hamamböceği kontrol etmek ve bu haşerenin komşularına veya bitişik özelliklere yayılmasını önlemek için genellikle gereklidir.

Hamam Böceği Dışkıları: Hamamböceği, arkasına 1 mm’den daha az genişlikte ve farklı uzunluklarda, kahve kırıntılarına benzeyen siyah dışkılar tozu bırakır.

Leke İşaretleri: Yatay yüzeylerde ve hamamböceğinin aktif olduğu duvar-zemin kavşaklarında işaret olup olmadığını kontrol edin. Su kolayca mevcutsa, hamamböceği kahverengi ve düzensiz şekilli bulaşma izleri üretecektir.

Yumurta Ve Döküm Derileri: Hamamböceği barınma olabileceğinden şüphelenilen yerlerde arayın. Hamamböcekleri yetişkinlere olgunlaştıkça ‘döküm perisi’ derilerini 5-8 kez döker.

Hasar: Sadece gıda ambalajında ​​değil, olağandışı hasar belirtileri arayın. Hamamböcekleri omnivordur ve hemen hemen her şeyi yiyecektir; organik ürünlerden deri, kitap, karton ve kağıda kadar. Hamamböceklerinin kendi türlerini bile yediğini biliyor muydunuz?

Koku: Yerleşik bir hamamböceği istilası hoş olmayan, küflü bir koku üretir. Bunun nedeni, hamamböceği, hamamböceği birbirini bulmak için bir sinyal görevi gören feromonlar üretmesidir.

TAHTA KURUSU

İster evinizde ister otelinizde olsun, yatak böcekleri kesinlikle istenmeyen konuklardır. Tüm ‘yataklar’ risk altındadır, ancak çoğu risk altında çok sayıda uluslararası seyahat eden kuruluşlardaki yataklar veya sık seyahat ediyorsanız evdeki yatağınız vardır.

Yatak başlangıcının erken başlangıcını tespit ederek, tesisinizin diğer bölümlerine yayılmadığından emin olmak için eylem gerçekleştirilebilir.

Canlı yatak böcekleri – Yatak böcekleri geceleri dışarı çıkar ve vücudumuzun sıcaklığına ve nefesimizdeki karbondioksite çekilir. Düz ve oval şekilli ve yaklaşık 5 mm uzunluğundadır.

Saklanma alanları – Yatak böcekleri genellikle yatak odalarında bulunur ve gün boyunca çatlak ve yarıklarda saklanır. Yatak böcek için en yaygın barınak, yatak dikişlerinde, yatak çerçevesindeki yarıklarda, yatağı çevreleyen mobilyaların arkasında (özellikle başlık) veya duvarın zemiyle buluştuğu yerdir.

KARINCA

Siyah veya bahçe karıncalarının hastalık taşıdığı düşünülmemesine rağmen, hijyen riski taşırlar ve mülkünüze girmeden önce sağlıksız alanlarda süründükleri için yiyecekleri kirletebilirler.

Karıncalar yiyecek aramak için yaygın olarak seyahat edecek ve kurdukları izleri, diğer birçok karıncaları iç mekanlara çeken yiyecek kaynağına takip edecektir.

Karınca Yuvaları: Karınca istilası, topraktaki deliklerin etrafında ve dış duvarların tabanında küçük toprak yığınları ile gösterilebilir. Bazı karınca türleri, duvarlarda veya diğer sessiz, karanlık yerlerde yaşamayı sever, bir istilayı tespit etmeyi daha da zorlaştırır.

Karınca Yolları: Bazı karınca türleri bir besin kaynağına feromon izi bırakacaktır. Bu kimyasal, yiyecekleri bulmak için diğer karıncaları çeker.

Canlı Karıncalar: Evinizde veya işyerinizde çok sayıda canlı karınca fark ediyorsanız, bir karınca probleminiz olabilir. Onları mutfağınızda veya yemek hazırladığınız alanlarda bulursanız, en kısa zamanda bunun hakkında bir şeyler yapmanız gerekir.

PİRE

Pireler yaygın bir sorundur; özellikle kedi veya köpek gibi evcil hayvanların bulunduğu mülklerde. Daha önce evcil hayvanları olan bir mülke taşınırken de sıklıkla bulunurlar.

Parazitler oldukları için, evinizde veya iş yerinizde pire bulundurmanın en büyük sorunu ısırıklarıdır. Pire ısırıkları ağrılı olmamasına rağmen, rahatsız edici bir kaşıntı veya döküntü ile sonuçlanabilir.

Evcil Hayvan İşaretleri: Tüyleri sürekli olarak çizen veya ısıran evcil hayvanlar pire varlığını gösterebilir.

Canlı Pire: Evcil hayvanınızın tüylerinde sürünen pire görebiliyor musunuz? Normalde kırmızımsı kahverengi ve yaklaşık 2 mm uzunluğundadır.

Dikkatlice İnceleyin: Köpeğinizin arka kısmını veya kedinizin başını ve boynunu kontrol edin. Bu pire tercih alanları ve pire aktivite belirtileri nerede olabilir.

Tüm bu haşere sorunları için size yardım etmeye hazırız.

Yürüyen haşere konusunda size yardımcı olamaya hazırız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İstanbul Dezenfeksiyon

Hijbo Türkiyenin her yerinde size hizmet vermektedir.

Bizimle temasta olunSosyal Medyada Bizi Takip Edin
[/bt_bb_separator]

Copyright Hijbo. Tüm Hakları Yasal ve Saklıdır @2020 Hijbo.com altyapı gücünü Hisar İlaçlama‘dan alır

Hijbo.com altyapı gücünü Hisar İlaçlama‘dan alır